Počet položek: 0 0,00 Kč

Sada na opravu čelního skla AMIO NEW 8/2021

kliknutím zvětšíte
Sada na opravu čelního skla AMIO NEW 8/2021
sad
Kód:02832
Výrobce:AMIO
Cena s DPH : 224,00 Kč
DPH:21 %
Sklad:2 sad

Kompletní sada pro opravu drobných děr a prasklin na čelním skle auta. Napomáhá zacelit poškození skla a tím zamezuje dalšímu šíření prasklin. Sada obsahuje speciální pryskyřici, která vyplní praskliny ve skle. Je velmi tvrdá a odolná s dlouhou trvanlivostí. Součástí balení je pryskyřice, opravné příslušenství, vytvrzovací proužky, žiletka a instruktážní návod.

 

SADA OBSAHUJE:

 

 1. Opravnou pryskyřici (1)
 2. Samolepící těsnění (3)
 3. Podstavec (1)
 4. Vytvrzovací fólii (5)
 5. Žiletku (1)
 6. Stříkačku s pružinovou sponou (1)
 7. Hadřík (1)
 8. Přítlačný špendlík (1)
 9. Černé těsnění typu O-kruh (3)
 10. Zrcátko (1)
 11. Plastová hadička (1)
 12. Uživatelskou příručku (1)

 

UPOZORNĚNÍ

 

 • Vyhýbejte se přímému slunečnímu záření - pracujte ve stínu.
 • Neopravujte prasklinu pokud je čelní sklo horké. Zaparkujte auto ve stínu a otevřete okna pro ochlazení skleněné plochy.
 • Vyvarujte se kontaktu s očima, pokožkou a karosérií vozidla.

 

UCHOVÁVEJTE MIMO DOSAH DĚTÍ

 

NÁVOD K POUŽITÍ 1

 

Čelní sklo se skládá ze tří vrstev: skelná vnitřní a vnější a vrstva lepidla uprostřed. Poškození se zpravidla projeví pouze na jedné vrstvě skla.

 1. Vezměte zrcátko a zasuňte tyčky po obou bočních stranách. Připevněte přísavky na konec obou tyček a sestavu přilepte na vnitřní stranu opravovaného skla pod opravovanou část. (Zrcátko má pomoci při sledování zádi opravovaného skla)
 2. Pomocí červeného špendlíku odstraňte zbytky skla a jiné nečistoty. Na vyčištění poškozeného místa použijte hadřík.
 3. Odtrhněte zadní stranu lepicího těsnění a přilepte ho k čelnímu sklu tak, aby byl otvor na aplikování nad středem poškození. Odtrhněte přední část lepicího těsnění a vložte černý O kroužek do středu otvoru.
 4. Nalepte podstavec na lepící těsnění a zároveň dbejte na to, aby otvor na aplikování směřoval nahoru. Pomocí svého palce dotlačte podstavec do povrchu skla, abyste zajistili pevné utěsnění.
 5. Vezměte opravnou pryskyřici a odřízněte konec láhve pod černým kruhem. Jemně stlačte základnu láhve asi třikrát. Měly by vyjít 2 - 3 kapky pryskyřice (množství pryskyřice třeba přizpůsobit rozsahu poškození). Pomocí zrcadla si potvrďte, že dostatečné množství pryskyřice se aplikovalo do podstavce.
 6. Připevněte stříkačku do otvoru podstavce, vytáhněte píst nahoru a zajistěte ho druhou sponou. Držte stříkačku v této poloze po dobu 10 - 15 minut, aby se vytáhli všechny vzduchové bubliny. Odstraňte stříkačku z podstavce a potom ji znovu připevněte. Zatlačte píst ve stříkačce a zajistěte ho při první sponě. Ponechte zablokovanou stříkačku v této poloze 10 - 15 minut. Pomocí zrcátka ověřte či poškození bylo vyplněno. Pokud se prasklina výrazně ztratila, oprava probíhá úspěšně (Účelem tohoto kroku je umožnit pryskyřici proniknout do středu skla. Tento krok je zásadní pro správnou opravu. Pokud jsou výsledky neuspokojivé, opakujte tento krok, aby se uvnitř podstavce vytvořil větší tlak).
 7. Odstraňte stříkačku a pomocí žiletky sejměte podstavec a lepicí těsnění.
 8. Do středu poškozené oblasti nakapejte 1 až 2 kapky pryskyřice. Přiložte vytvrzovací fólii na místo poškození a pomocí žiletky vyhlaďte povrch, abyste zajistili rovnoměrné rozložení pryskyřice pod fólií. Pokud je výsledek z předchozího kroku neuspokojivý, opakujte krok 9, dokud není výsledek uspokojivý.
 9. Sada pro práci během každého počasí obsahuje také vytvrzovací UV světlo, které vytvrdí pryskyřici za 3 - 5 minut. Přirozene na přímém slunci pryskyřice tvrdne 15 - 20 minut.
 10. Po vytvrzení pryskyřice odstraňte vytvrzovací fólii. Držte žiletku pod úhlem 45 ° a jemně seškrabejte všechny přebytečné zbytky.
 11. Povrch skla očistěte hadříkem. Oprava je dokončena a vozidlo je připraveno k jízdě. Doporučuje se chránit místo opravy před kontaktem s vodou alespoň 24 hodin.

Přední sklo je bezpečné, pokud jste opravu provedli správně. Pryskyřice zvyšuje pevnost skla a tedy můžete bezpečně používat vozidlo.

 

NÁVOD K POUŽITÍ 2

 

Sadu je možné použít i na opravu prasklin o délce do 20 cm.

 1. Vezměte opravnou pryskyřici a odřízněte konec láhve pod černým kruhem. Nasuňte plastovou hadičku na horní část láhve s pryskyřicí.
 2. Láhev pryskyřice postavte pod úhlem 45 ° k povrchu skla a pomalu vytlačte 1 kapku opravné pryskyřice. Prasklina by měla mizet, když opravná pryskyřice proniká pod vrstvy skla. Pokračujte v nanášení kapek pryskyřice podél celé praskliny, až prasklina přestane být viditelná.
 3. Při hlubších trhlinách nemusí být pryskyřice schopná zcela proniknout přes celou trhlinu. V těchto případech se doporučuje použít sáček s horkou vodou nebo fén na zahřátí trhliny, aby se pryskyřice snadněji infiltrovala.
 4. Po aplikování pryskyřice přiložte vytvrzovací fólii po celé délce praskliny a vyhlaďte pomocí žiletky.
 5. Pryskyřice přirozeně tvrdne 10 - 15 minut na přímém slunci nebo 3 - 5 minut pod UV světlem.
 6. Držte žiletku pod úhlem 45 ° se sklem, odstraňte vytvrzovací fólii a odstraňte všechny přebytečné zbytky.
 7. Povrch skla otřete hadříkem. Oprava je dokončena.

Přední sklo je bezpečné, pokud jste opravu provedli správně. Pryskyřice zvyšuje pevnost skla a můžete tedy bezpečně používat vozidlo.

Potřebujete poradit ? Sada na opravu čelního skla AMIO NEW 8/2021

Vaše jméno, příjmení, firma
Váš email
Váš telefon
Váš dotaz
     Více informací
Pošlete odkaz svému známénu

Vaše jméno
Váš email
Email Vašeho známého
Opište kód z obrázku antispam

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace